Podlahový systém GripFlex je universální plastová podlahová PVC krytina s možností použití v průmyslu, stavebnictví, zemědělství a další oblastech podnikání, jakož i v soukromém sektoru.

Díky modulární konstrukci systému a výborným mechanickým a fyzikálním vlastnostem materiálu jsou možnosti aplikace podlahy GripFlex takřka nevyčerpatelné. Užitné vlastnosti také podporuje rychlá a jednoduchá montáž i demontáž a barevná škála. Systém je velmi variabilní a je možno ho pokládat téměř všude, kde je zapotřebí vytvořit estetický povrch s dobrými užitnými vlastnostmi za rozumnou cenu. Současně se uplatní v prostorech, kde je předpoklad časově omezeného užívání. Instalovanou podlahu je možno snadno rozebrat bez použití nářadí a umístit do jiného prostoru.

Charakteristické vlastnosti

  • modulový systém plastových dlaždic o základním rozměru 330 x 330 x 7 mm
  • sofistikované spojení dlaždic, které do sebe zapadají překrytými zámky
  • odolnost vůči většině chemikálií, olejů, barev, kyselin, rozpouštědel
  • dlouhodobá odolnost vůči UV záření
  • tvarová stálost a odolnost v rozmezí teplot od -30 do +60
  • tlumení vibrací, protiskluzové a izolační vlastnosti
  • jednoduché čistění všemi způsoby – tlakově, chemicky, vysáváním, stíráním
  • krytina trvalých vlastností s možností několikanásobného použití
  • vytváří estetický, nenasákavý, pružný, protiskluzový, nedrolivý, bezprašný povrch bez mezer

Popis systému

Základním prvkem systému je deska 330 x 330 x 7 mm, která je pružná a ohebná, má však dostatečnou pevnost a odolnost proti poškození a opotřebení. Jednotlivé díly plastového podlahového systému zapadají do sebe překrytými zámky a tvoří tak pevný a kompaktní celek bez mezer. Spoje je možné také lepit pro vytvoření nepropustného povrchu.  Provedení vrchní části systému  je protiskluzové, povrch může být rovný s texturou, nebo tvarovaný.

Širokou škálu aplikací této plastové podlahové krytiny podporuje použitý materiál PVC a modulární konstrukce systému, zajišťující pevné spojení a rychlou a jednoduchou pokládku. Uplatnění najde všude tam, kde je zapotřebí vytvořit zátěžový, odolný a pružný povrch s dobrými užitnými vlastnostmi za rozumnou cenu. Instalace je velmi snadná, dlažbu je možné pokládat na většinu rovných nebo mírně zvlněných povrchů. Pokud je prostor nepravidelných rozměrů, potřebné tvary se jednoduše zařežou pilou nebo nožem. Poškozený díl podlahy se dá jednoduše vyměnit. Jestliže je nutná demontáž podlahy, je možné ji jednoduše rozebrat, prvky očistit a znovu použít na jiném místě.

Instalace systému

Instalace je velmi snadná, položení čtverečního metru trvá přibližně 1,5 minuty. Jednotlivé dlaždice mají systém zámků, které do sebe zapadají, takže se kladou jedna za druhou a spoj se zaklepe gumovou paličkou.  Demontáž je velmi jednoduchá, stačí dlaždice ručně rozebrat. Pokud je prostor nepravidelných rozměrů, potřebné tvary se jednoduše vyřežou nožem nebo přímočarou pilou.

Při montáži podlahy ho ohraničených ploch s teplotními výkyvy je třeba počítat s roztažností podle typu materiálu cca 2-4 mm / 1m a po obvodu dodržet dilatační spáry.