Plastový podlahový systém GripTil je univerzální plastová podlahová krytina, která  díky svým vysokým užitným vlastnostem patří mezi moderní podlahové systémy s aplikací v podnikatelském i soukromém sektoru.

Široký záběr využití podporuje modulární konstrukce systému, rychlá a jednoduchá montáž i demontáž, barevná škála prvků a použitý materiál. Systém je velmi variabilní a je možno ho pokládat téměř všude. Uplatnění najde všude tam, kde je zapotřebí vytvořit estetický povrch s dobrými užitnými vlastnostmi za rozumnou cenu. Současně se uplatní v prostorech, kde je předpoklad časově omezeného užívání. Instalovanou podlahu je možno snadno rozebrat bez použití nářadí a umístit do jiného prostoru. Instalace je velmi snadná, položení čtverečního metru trvá přibližně 2 minuty, demontáž je stejně jednoduchá. Pokud je prostor nepravidelných rozměrů, potřebné tvary se jednoduše vyřežou nožem nebo pilou.

Charakteristické vlastnosti

 • modulový systém desek o základním rozměru 250 x 250 x 16 mm
 • vyměnitelné spojky umožňující jednoduché spojení i rozebrání
 • základní materiál ani pigmenty neobsahují žádné toxické látky
 • odolnost vůči většině chemikálií, olejů, barev, kyselin, rozpouštědel
 • dlouhodobá odolnost vůči UV záření
 • tvarová stálost a odolnost v rozmezí teplot od -40 do +60
 • tlumení vibrací, protiskluzové a protihlukové vlastnosti
 • jednoduché čistění všemi způsoby – tlakově, chemicky, vysáváním, stíráním
 • krytina trvalých vlastností s možností několikanásobného použití
 • základní barvy – černá, bílá, červená, zelená, modrá, žlutá, šedá, oranžová

Rozměry základních prvků

 • základní deska 250 x 250 x 16 mm (1 m2 = 16 desek)
 • náběh rovný 250 x 137 x 16/2 mm
 • náběh rohový 137 x 137 x 16/2 mm

Typy provedení

Standard

Základní měkké provedení je určeno pro pohyb lidí a lehké přepravní techniky. Zajišťuje zlepšení pracovních podmínek v místě instalace plastového ochranného podlahového systému GripTil jako je zvýšení protiskluzových a protiprašných vlastností, tlumení vibrací, snížení hlučnosti, zateplení pracoviště apod.

Hard

Tvrdé provedení, je určeno pro více namáhané podlahy zátěží a manipulační technikou, popř. parkováním a pojezdem vozidel.

Popis systému

plastova podlaha tileZákladním prvkem systému je deska 250x250mm. Vytvoření nájezdových hran se řeší pomocí rovného a rohového nájezdu. Jednotlivé díly systému se spojují plastovými spojkami, které jsou v příslušném počtu u každého modulu zahrnuty v ceně. Provedení povrchu všech dílů je protiskluzové, v povrchu jsou otvory o průměru 12mm, výška desek je 16mm. Podlahový systém je možno vrstvit na sebe a tím vytvářet nájezdové rampy různé výšky.

Základní provedení GripTil Standard je určeno pro pohyb osob a lehké přepravní techniky. K dispozici je dále verze GripTil Hard, která je určena pro  podlahy více namáhané zátěží a manipulační technikou popř. parkováním a pojezdem vozidel. Na vyžádání je možno vyrobit i variantu GripTil Soft, která se svými vlastnosti blíží měkké gumě, je určena pouze pro zatížení chůzí a použití je zaměřeno na zlepšení vlastností pracoviště – snížení prašnosti, tepelná izolace, útlum vibrací, prokrvení dolních končetin a snížení hlučnosti. Existují i další varianty se speciálními mechanickými, elektrickými a jinými vlastnostmi, které je možné dohodnout individuálně.

Moderní technologií výroby a kvalitou použitých materiálů je zabezpečena odolnost vůči většině chemikálií, olejů, barev, kyselin a rozpouštědel. Základní materiál zaručuje pružnost, tvarovou stálost a vysokou odolnost, je netoxický a dlouhodobě odolává proti UV záření. Kvalita všech výrobků je dána přísně regulovaným výrobním procesem a výstupní kontrolou. Systém je variabilní a lze jej položit téměř všude. Protiskluzové vlastnosti spolu s možností jednoduchého čištění umožňují instalaci jak v interiéru, tak v exteriéru. Tlumení vibrací a protihlukové vlastnosti pak dovolují i použití v prostorách se zvýšenými nároky na pracovní prostředí. Plastový ochranný podlahový systém GripTil je optimální řešení pro prostory, kde je potřeba rychle vytvořit kvalitní a estetický povrch za rozumnou cenu.

Instalace systému

Instalace je velmi snadná, položení čtverečního metru trvá přibližně 2 minuty. Demontáž je stejně jednoduchá.

Pokud je prostor nepravidelných rozměrů, potřebné tvary se jednoduše vyřežou nožem nebo pilou. Jednotlivé díly systému se spojují plastovými spojkami, které jsou v příslušném počtu u každého modulu zahrnuty v ceně.

Při montáži podlahy ho ohraničených ploch s teplotními výkyvy je třeba počítat s roztažností podle typu materiálu cca 2-4 mm / 1m a po obvodu dodržet dilatační spáry.