Popis projektu

PODLAHA NA BAZÉN A KOUPALIŠTĚ

V oblasti bazénů a koupališť má plastový systém několik způsobů využití od vstupu, přes šatnu až po vlastní mokrou zónu.

Umístění plastového podlahového systému GripTil v okolí bazénu a komunikacích plaveckého centra přináší řadu zlepšení. Protiskluzový povrch zamezí uklouznutím a pádům, které jsou v těchto prostorech zcela běžné. V případě, že k takové události dojde, pád na plastovou podlahu nezpůsobí úraz nebo újmu na zdraví, tak jako pád na tvrdou dlažbu. Děrovaný povrch a systém kanálků zajistí, že voda odtéká pod povrchem a lidé se tak nemusí pohybovat v kalužích vody. Pružný plastový povrch je na rozdíl od dlažby příjemný na chůzi, sezení i ležení. Díky svým tepelným vlastnostem je vhodný i z hledisky pocitů návštěvníka, není studený jako dlažba nebo beton, a v horkých dnech zase není tak horký.

Do sprch je také vhodné umístit rohože z toho systému. Uplatní nejen své protiskluzové a bezpečnostní vlastnosti, ale hlavně zajistí odvod vody pod svým povrchem, takže návštěvníci nemusí stát při sprchování ve znečistěné vodě.

Pokud jde o vstupní část do bazénu nebo koupaliště, tato vybavena podlahovým systémem zabezpečí, že obuv je pohybem po děrovaném roštu zbavena nečistoty hned při vstupu do budovy. Čím dále od vchodu, tím je nečistot a prachu méně a do šatny vstupuje návštěvník v relativně čisté obuvi. Prach a pevné nečistoty padají pod podlahu (na děrovaném systému z polyetylénu prakticky nedrží nečistoty) a tím je povrch této podlahy po celý den čistý bez nutnosti ji neustále stírat. Současně se prach nevíří a neroznáší dále do budovy.

Při návratu pak návštěvníci vstupují do šatny z bazénové části. Vstupní zóna zajistí, že po děrovaném povrchu vodu z nohou nezanesou dále než metr či dva, voda odkapává pod podlahu a do šatny se neroznáší.

Použitím plastové podlahy přímo v šatně je zajištěno, že při převlékání nestojí návštěvník ve vodě, ale na relativně suché podložce, případně upuštěné svršky si neušpiní a nezamokří a celý prostor působí velmi čistě. Omezí se na minimum také celodenní neustálé čistění podlahy. Po uzavření areálu se jednotlivé segmenty zvednou, mohou se ostříkat vodou a současně se provede setření vlastní podlahy.