Popis projektu

PODLAHA PRO OBŘÍ HRY A HRACÍ PLOCHY

Podlahový systém GripTil umožňuje mimo běžných aplikací realizovat také obří verze některých stolních společenských her. Kromě jiného, pro nejmenší děti nabízíme populární hru Člověče, nezlob se! a pro dospělé obří šachy.

Sestava pro Člověče, nezlob se! je tvořena plastovou podlahou s barevně rozlišenými hracími poli, obří firgurky a hrací kostky. Hrací plochu je použitelná venku i ve vnitřních prostorách. Celou sadu je možné jednoduše rozložit a složit na jiném místě. Okraje hracích ploch jsou vybaveny náběhy na okrajích, takže vstup na plochu je bezpečný.

V letních měsících může být hra umístěna venku, v zimě se jednoduše přenese dovnitř. Člověče má v základní verzi stejné parametry jako klasická předloha a velikost hrací plochy je 6 x 6 metrů. Pro omezené prostory nabízíme zmenšené varianty se třemi nebo dvěma figurkami pro jednoho hráče, kde má hrací plocha délku strany 5 resp. 4 metry.

Další aplikací jsou plastové šachovnice pro obří šachy a dámu. Obří šachy jsou díky velikosti figur a hrací plochy určeny pro hru ve venkovním prostředí, zejména tam, kde hru sledují diváci nebo se jí účastní skupiny hráčů. Na rozdíl od stolní podoby je partie na obří šachovnici současně pohybovou aktivitou na čerstvém vzduchu s dostatkem pohybu při tažení figur. Současně tato sada může sloužit jako pěkná dekorace.

Figury jsou vyrobeny z polyetylenu v barvě bílé a černé. Výška krále je 80 cm. Hrací plocha o velikosti 4 x 4 m je tvořena plastovými čtverci GripTil s velikostí jednoho pole 50 x 50 cm, takže je možné mezi figurami pohodlně procházet. Barevnou kombinaci šachovnice je možné si vybrat dle potřeby. Okraje hrací plochy jsou tvořeny plynulou náběhovou hranou. Povrch šachovnice je protiskluzový a měkký, díky otvorům je trvale čistý a je možné hrát okamžitě po dešti. Materiál figur i šachovnice je bezúdržbový a odolný povětrnostním vlivům.